Kirjaston lehdestä räpsäisin ylläolevan kuvan. Se osui ja upposi. Tuota ajatusta olen yrittänyt toteuttaa (ja onnistunut siinä mielestäni aika hyvin) viime vuosien ajan. Uskallan laittaa itseni aina välillä etusijalle ja miettiä, mitä keho tarvitsee. Liikuntaa, paljon unta, hyvää ravintoa (ja herkkuja sopivasti), ystävien seuraa, yksinäisyyttä, kaksittelua ja rakkautta. - Itsekkyys on kannattanut. Voin paremmin.
"Kuulostaa" hyvältä ja tasapainoiselta! Itsekkyys on välillä hankala laji, mutta kuten eilen tein, niin nautin yksin kotona olemisesta ilman kiirettä tai pakkoa mennä mihinkään. Taidan jatkaa tänään samoissa merkeissä.
VastaaPoistaHyvää sunnuntaita! 😄
💕 Eilen illalla aioin lähteä lenkille, mutta laiskuus ja mukavuudenhalu voittivat ja jäin kotiin tekemään sanaristikkoa. Tänään lenkkitie kutsuu.
PoistaNäinhän se pitäisi mennä, muistaa välillä itseäänkin ja hemmotella.
VastaaPoistaTosi on!
Poista