keskiviikko 25. helmikuuta 2026

Sitä sun tätä


Nukuin yksin ja (siitä huolimatta) hyvin. Mittasin aamulla muistaessani paastoverensokerin ja se oli tasan kuusi. Tälle päivälle ei ole mitään sen kummempia suunnitelmia. Mies tulee jossakin vaiheessa päivää kotiin. Kävelylenkin teen, kunhan pakkanen vielä vähän hellittää (tällä hetkellä mittari näyttää neljäätoista miinusastetta).
Eilen pesin kaksi koneellista pyykkiä. Kaikkea muuta paitsi lakanoita. Toinen kuivausteline on nyt väliaikaisesti olohuoneessa ja toinen eteisessä. Likapyykkikori on mukavan väljä just nyt. Ja aikataulu!

4 kommenttia:

  1. Yllättävän kylmää oli kyllä aamulla. Onneksi olen menossa vasta iltavuoroon. Mukavaa suunnitelmatonta päivää! ❤️

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. Jep, meillä oli kahdeksantoista astetta pakkasta… Hyvää iltavuoroa! Kohta lähden lenkille…

      Poista
  2. Tuntuu ihan mukavalta, hallitulta tilanteelta. Ei meidän tarvitse niin hirveästi suorittaa koko ajan, mutta ei myöskään ole mukavaa kun suunnitelmat ja pakot nakertavat ajatuksia. Itse sulatin vanhanaikaisen pakastimeni tässä yhtenä vuorokautena ja siihen meni... 12 tuntia! Ruoat olivat ulkona pakkasessa yön yli ja hienosti meni. Sortteerasin ne ulkona laatikoihin ja nyt tiedän missä mitäkin on. Uskomatonta!

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. Laurila on yleensä hallittujen tilanteiden tyyssija…
      Hieno suoritus sinulla!

      Poista